pondělí 24. června 2013

24 kolem Olešné

Po úspěšném absolvování loňského závodu 24h in line kolem Olešné,kdy nás bolelo celé tělo a já byl zralý na kapačky, jsme s Lídou říkali, že už nikdy více.
Jenže rok se s rokem sešel a už v lednu, kdy byla spuštěna registrace na 2. ročník, jsme figurovali na startovní listině mezi prvními přihlášenými. Pak začalo
to nejdůležitější - začít trénovat. Jenže zima si letos spletla kalendář a držela se dlouho s množstvím sněhu a jaro bylo taky poměrně deštivé. Díky tomu, že se nedalo
bruslit, jsem začal s Lídou pro zvýšení její kondice běhat - zpočátku po troškách a pak čím dál víc, až jsme to asi přehnali- Lída totiž prohlásila, že je běžkyně
a brusle jsou až na 2. místě.
V den startu bylo nakonec akreditováno 584 účastníků ve 180 týmech po dvojicích a čtveřicích, což byl podstatný rozdíl oproti lońských 160 závodníků.
A pak to začalo... ráno se spustila pořádná průtrž , ale naštěstí pršet přestalo a do startu ve 12 h byla trať suchá. Start probíhal zbůsobem, že se naboso doběhlo k bruslím,
bylo třeba brusle obout, utáhnout a jet. Taktika vyšla dokonale, první jsem vyjížděl já s rychle nazutýma bruslemi, bez zavázaných tkaniček, abych se vyhnul postartovní tlačenici.
Po odjetí prvního kola mě Lída vystřídala a až dokonce jsme se střídali po 3 kolech - cca 30-36 min, což bylo ideální na odpočinek i udržení tempa. Zvláště Lída se překonávala,
když jezdila kola 10-10.30 min., až jsem se bál, jestli to vydrží. Ale vydržela, i díky tomu jsme se po 9ti hodinách drželi na neuvěřitelném 20. místě absolutně a 2. místě
v kategorii mix, s průměrnou rychlostí 27.3 km v hod. Před půlnoci z nám nezjištěných důvodů, skončila vedoucí dvojice a začal tuhý boj s týmem za námi o 1 -2.místo
( třetí pár v pořadí už měl ztrátu 6ti kol ). Střídali jsme se s nimi ve vedení, ale nikdo nedokázal poodjet o více než 5 - 8 min. a vytvořit si tak dostatečný náskok.
Konečné rozhodnutí nastalo 1,5 hod před vypršením času, kdy naši konkurenti náhle zastavili a my mohli v euforii a klidu dojet do cíle.
Nakonec z toho bylo vítězství v kategorii SPORT MIX dvojice , 7. místo v dvoučlených týmech a 28. místo v absolutním pořadí ( dvojic+čtveřic).
Říká se " konec dobrý, všechno dobré " , když pominu bolesti zad, stehen, puchýře od bruslí, žaludeční nevolnost, tak letos to místo užívání si závodu, byl tvrdý boj
až do konce a proto dáváme vědět všem členům Pepa Teamu, kterým moc děkujeme za psychickou podporu - jestli nás ještě jednou uvidíte na startu příštího
ročníku, bez milosti nás vyvlečte za uši ven :-) Myslíme, že už to opravdu stačilo.
Nakonec bychom rádi poděkovali Liborovi Uhrovi a všem pořadatelům za výborné zajištění a organizaci tohoto krásného závodu.